Co stosować na wypadanie włosów w różnych typach łysienia?

na wypadanie włosówCoraz więcej osób uskarża się na nadmierne wypadanie włosów, prowadzące niekiedy do łysienia. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że przerzedzona fryzura to problem jedynie natury estetycznej. Okazuje się jednak, że coraz częściej wypadanie włosów jest manifestacją problemów zdrowotnych. A bez względu na przyczynę tak znacznego osłabienia włosów każdy, kto doświadczył przerzedzenia fryzury, odczuwa skrępowanie, a nawet niską samoocenę. Osoby dotknięte wypadaniem włosów starają się zatem wypróbować rozmaite sposoby na wypadanie włosów. Które z nich okazują się być najskuteczniejsze?

Rodzaje łysienia wymagające specjalistycznej terapii

Hair FormulaWyjątkowa kompozycja składników, niezbędnych dla wspaniałej kondycji włosów, w tym kwas fosfatydowy, wspierający wzrost włosów.Hair Formula na wzmocnienie i porost włosówZOBACZ W SKLEPIEWypadanie włosów to zjawisko fizjologiczne, wynikające z regularnie zachodzącego cyklu życiowego włosa. Część włosów wypada i jest zastępowana przez nowe włosy. Codziennie tracimy w ten sposób od 100 do 150 włosów, jednak nasilone wypadanie włosów to zjawisko wymagające określenia przyczyny. Jedną z najczęstszych przyczyn łysienia są zaburzenia hormonalne – w takim przypadku konieczne jest przeprowadzenie badań hormonalnych i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Najczęstsze zaburzenia hormonalne odbijające się negatywnie na kondycji włosów to:

– niedoczynność tarczycy
– zbyt wysoki poziom androgenów (łysienie androgenowe)
– zespół Cushinga
– hiperprolaktynemia
– łysienie u kobiet może być ponadto spowodowane ciążą i towarzyszącymi jej zmianami hormonalnymi

W przypadku zaburzeń hormonalnych konieczne jest unormowanie poziomu hormonów, co powinno zahamować wypadanie włosów. Ponadto warto zadbać o wzmocnienie włosów odpowiednią pielęgnacją i dietą, a odrastanie włosów można wspomóc stosując odpowiedni preparat na porost włosów.

W przypadku łysienia plackowatego terapia również jest skomplikowana. U podstaw łysienia plackowatego leżą czynniki genetyczne, a także zapalne, zatem leczenie koncentruje się na stosowaniu leków przeciwzapalnych i łagodzących. Kolejną przyczyną łysienia wymagającą leczenia są wszelkie infekcje skóry i schorzenia dermatologiczne.

Uniwersalne sposoby na wypadanie włosów

Bardzo często nadmierne wypadanie włosów jest konsekwencją wpływu złożonych czynników, takich jak źle zbilansowana dieta, stres, niewłaściwa pielęgnacja włosów. Wtedy podstawą poprawy kondycji włosów jest unikanie czynników osłabiających włosy. Doskonałe efekty przynosi także uzupełnienie diety o najważniejsze minerały i witaminy, które zapewniają wzmocnienie włosów. Najlepiej byłoby dostarczyć tych związków odżywczych wraz z dietą, ale najczęściej nie zapewniamy w ten sposób ich odpowiednio wysokiej podaży.

Witaminy na włosy można jednak uzupełnić dzięki suplementacji. Taka suplementacja jest istotna nie tylko w przypadku wypadania włosów spowodowanego niedoborami pokarmowymi, ale sprawdzi się także w przypadku każdego łysienia. Witaminy i minerały zawsze powinny bowiem zadziałać wzmacniająco, ograniczając wypadanie włosów i pobudzając ich porost, co stanowi cenne uzupełnienie każdej terapii łysienia.

Suplementy diety na wypadanie włosów najczęściej zawierają wysokie dawki biotyny – ta witamina z grupy B reguluje metabolizm mieszków włosowych, odżywiając je. Ponadto na włosy zbawienny wpływ wykazuje cynk – jeden z najczęściej niedoborowych pierwiastków, którego najcenniejszymi źródłami w diecie są owoce morza i ryby. Warto zadbać także o wysoką podaż selenu. I nie należy zapominać o ziołach, zwłaszcza o skrzypie polnym i pędach bambusa, które dostarczają związków krzemu. Z kolei palma sabałowa doskonale wspomaga leczenie łysienia androgenowego, hamując konwersję testosteronu do pochodnej DHT, powodującej miniaturyzację mieszków włosowych. Dodatkowo palma sabałowa pobudza krążenie krwi w skórze głowy. Podobnie działa kwas fosfatydowy. Dzięki pobudzeniu krążenia krwi mieszki włosowe są lepiej odżywione i dotlenione, a włosy stają się mocniejsze.

Suplementem diety, który zawiera wszystkie wspomniane składniki odżywiające włosy jest Hair Formula marki Cheers. Te witaminy na wypadanie włosów zawierają wyłącznie naturalne składniki w wysokich dawkach, a zatem są doskonale przyswajalne przez organizm. Masz zatem pewność, że Twoje włosy zostaną dogłębnie odżywione i zregenerowane, a ich wypadanie zostanie ograniczone.

Joanna Kaźmierczak Autor

Certyfikowany ekspert żywienia i ketozy. Zwolenniczka zdrowego stylu życia i zdrowej diety, propagatorka trendu clean label, praktyk diety ketogenicznej i postu przerywanego. W pracy i życiu prywatnym stawia na brak kompromisów – sięga wyłącznie po produkty i suplementy diety najwyższej jakości.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Twój koszyk
0