Dieta i pielęgnacja wspomagająca porost włosów

porost włosówJednym z najczęstszych problemów z włosami jest ich nadmierne wypadanie oraz spowolniony porost włosów. Niezadowalające tempo wzrostu włosów to problem nie tylko tych kobiet, które chcą jak najszybciej zapuścić włosy. Na szybki porost włosów liczą także osoby dotknięte przerzedzeniami czy łysieniem – im w szczególności na rękę będzie szybkie odrastanie włosów i optyczne zagęszczenie fryzury. Poszukując odpowiedzi na pytanie: co na porost włosów, warto skoncentrować się na odpowiedniej diecie i suplementacji, a także używaniu specjalistycznych preparatów pobudzających porost włosów.

Wcierka ziołowa – najskuteczniejszy preparat na porost włosów

Hair FormulaWyjątkowa kompozycja składników, niezbędnych dla wspaniałej kondycji włosów, w tym kwas fosfatydowy, wspierający wzrost włosów.Hair Formula na wzmocnienie i porost włosówZOBACZ W SKLEPIETempo wzrostu włosów jest kwestią indywidualną i średnio wynosi od 1 do 1,5 cm na miesiąc. Najczęściej spowolnienie tempa porostu włosów wynika z zaburzenia funkcji mieszków włosowych. Dochodzi wtedy do zaburzeń krążenia krwi w mieszkach włosowych i ich gorszego dotlenienia i odżywienia. Spowolnieniu ulegają podziały komórkowe, a włos rośnie znacznie wolniej. Jeśli zatem chcesz pobudzić porost włosów, musisz usprawnić pracę mieszków włosowych – a żaden kosmetyk nie zrobi tego skuteczniej niż wcierki do włosów.

Skuteczność wcierek do włosów wynika przede wszystkim z wysokiej koncentracji związków aktywnych, a także ich naturalnego pochodzenia. Wcierki do włosów przyrządzane są na bazie ziół i wyciągów owocowych, przez co zawarte w nich witaminy, minerały, antyoksydanty czy aminokwasy są doskonale przyswajane przez organizm. Wcierka to niezwykle skuteczny preparat na porost włosów z jeszcze jednego powodu – wcierki aplikowane są na skórę głowy i są w nią wcierane. Dzięki temu docierają bezpośrednio do mieszków włosowych, a masaż skóry głowy wykonywany podczas aplikacji wcierki pobudza krążenie krwi.

Wcierki do włosów można wykonać samodzielnie bądź zakupić gotowe preparaty w drogerii czy aptece. Co na porost włosów działa najskuteczniej? Wcierki zawierające wyciąg z kozieradki, łopianu, papryczki chili, czarnej rzepy, pokrzywy, skrzypu polnego, a także kwasy tłuszczowe czy aminokwasy.

Co na porost włosów? Dieta i suplementy!

Nawet kompleksowa pielęgnacja włosów nie przyniesie pożądanych efektów, jeśli nie zadbamy o odżywienie włosów od wewnątrz. Dostarczenie kompleksu witamin i minerałów to jeden z najważniejszych sposobów na wypadanie włosów i ich zbyt wolny wzrost. Włosy potrzebują przede wszystkim witamin z grupy B, zwłaszcza biotyny, witamin: A, C, D i E, a także magnezu, żelaza, selenu czy cynku. W diecie nie powinno zatem zabraknąć ryb, orzechów, olejów roślinnych (najlepiej nierafinowanych), warzyw i owoców, produktów pełnoziarnistych. Warto pamiętać także o regularnym piciu naparów ziołowych – z pokrzywy czy skrzypu.

Jeśli nie masz pewności czy Twoja dieta dostarczy wystarczających ilości witamin, minerałów i antyoksydantów – sięgnij po witaminy na włosy w tabletkach. Suplement diety wzmacniający włosy, np. Hair Formula marki Cheers , zawierać powinien naturalne witaminy i minerały, a także standaryzowane ekstrakty ziołowe. Regularna suplementacja oraz pielęgnacja wzmacniająca włosy powinny po kilku tygodniach przynieść pierwsze zauważalne efekty w postaci ograniczenia wypadania włosów i pobudzenia ich wzrostu.

Joanna Kaźmierczak Autor

Certyfikowany ekspert żywienia i ketozy. Zwolenniczka zdrowego stylu życia i zdrowej diety, propagatorka trendu clean label, praktyk diety ketogenicznej i postu przerywanego. W pracy i życiu prywatnym stawia na brak kompromisów – sięga wyłącznie po produkty i suplementy diety najwyższej jakości.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Twój koszyk
0