Rozdwojone paznokcie – czy można je skutecznie zregenerować?

rozdwojone paznokcieObecnie przykładamy ogromną wagę do tego, jak prezentują się nasze paznokcie. Dostępnych jest wiele zabiegów odżywiających paznokcie, nie brakuje rozmaitych technik zdobienia paznokci. Jeśli chcemy cieszyć się pięknymi i mocnymi paznokciami, powinniśmy przede wszystkim wzmocnić płytkę paznokciową zapobiegając łamliwości paznokci. Dopiero wtedy idealnym dopełnieniem będzie najmodniejszy manicure.

Rozdwojone paznokcie – jak zapobiegać temu defektowi kosmetycznemu?

Hair FormulaWyjątkowa kompozycja składników, niezbędnych dla wspaniałej kondycji włosów, w tym kwas fosfatydowy, wspierający wzrost włosów.Hair Formula na wzmocnienie i porost włosówZOBACZ W SKLEPIEPłytka paznokciowa to wiele wytrzymałych warstw rogowych, które tworzą zwartą i odporną na uszkodzenia strukturę. Nie brakuje jednak czynników, które prowadzą do zniszczenia płytki –wtedy pojawiają się rozdwojone i słabe paznokcie. Najczęściej uszkodzenie paznokci nie jest konsekwencją jednorazowego zadziałania czynnika zewnętrznego – zazwyczaj na pogorszenie stanu paznokci pracujemy nieco dłużej.

Jedną z najczęstszych przyczyn osłabienia płytki paznokciowej jest ich uszkodzenie mechaniczne podczas nieumiejętnego piłowania paznokci oraz nadużywanie manicure hybrydowego i częste stosowanie zmywaczy z acetonem. Bardzo częstym błędem prowadzącym do pojawienia się rozdwojonych paznokci jest narażanie ich na długotrwałe działanie wody i detergentów. Nie należy oczywiście zapominać o niedoborach witamin i minerałów, które bardzo szybko zamanifestują się osłabioną płytką paznokciową. Aby zatem cieszyć się pięknymi paznokciami, należy unikać czynników wpływających negatywnie na płytkę paznokcia, a także zadbać o odżywienie płytki. A w tym pomogą preparaty na wzmocnienie paznokci – witaminy na paznokcie i odżywki.

Jak zadbać o paznokcie suplementami i właściwą pielęgnacją?

Podstawą pielęgnacji paznokci, profilaktyki rozdwajania i łamliwości paznokci oraz niezbędnym uzupełnieniem terapii osłabionych paznokci jest dieta bogata w witaminy i minerały wzmacniające płytkę paznokciową. Najważniejsze z nich to: witamina C i D, witaminy z grupy B, witamina A, magnez, żelazo, cynk, selen, krzem i siarka. Dla wzmocnienia płytki paznokciowej potrzebne będą także kwasy omega 3 i białko. Dieta to nie wszystko – warto sięgnąć po witaminy na paznokcie w tabletkach. Regularna suplementacja zauważalnie poprawi kondycję paznokci, a także skóry i włosów.

W okresie regeneracji uszkodzonej płytki paznokciowej warto dodatkowo stosować preparaty wzmacniające – odżywki czy olejki. Jednocześnie zalecane jest ograniczenie do minimum zabiegów zdobiących paznokcie. Warto ograniczyć się jedynie do opiłowania płytki i zaaplikowania preparatu odżywczego. Regularne skracanie uszkodzonej płytki i jej wzmacnianie poskutkuje odrastaniem mocnych i zdrowych paznokci. Na lakier do paznokci przyjdzie jeszcze czas – najlepiej wtedy, gdy płytka paznokcia odzyska swój nienaganny wygląd. Na tak wypielęgnowanych paznokciach pięknie zaprezentuje się każdy manicure – a Ty kontynuuj właściwą pielęgnację paznokci tak, aby już nigdy nie powrócił problem słabych paznokci.

Joanna Kaźmierczak Autor

Certyfikowany ekspert żywienia i ketozy. Zwolenniczka zdrowego stylu życia i zdrowej diety, propagatorka trendu clean label, praktyk diety ketogenicznej i postu przerywanego. W pracy i życiu prywatnym stawia na brak kompromisów – sięga wyłącznie po produkty i suplementy diety najwyższej jakości.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Twój koszyk
0