Domowe i profesjonalne metody na porost włosów

Długie i mocne włosy to jeden z najważniejszych atrybutów urody. Średnio włosy rosną od 1 do 1,5 cm na miesiąc – i dla wielu z nas takie tempo porostu włosów jest wystarczające. Niekiedy jednak zależy nam na szybszym wydłużaniu włosów. Powody mogą być całkiem błahe – po prostu chcemy zapuszczać włosy i cieszyć się atrakcyjną fryzurą. Zdarza się, że nasza chęć przyspieszenia wzrostu włosów wynika z poważniejszych przesłanek – niektórzy tracą włosy po chemioterapii, inni borykają się z wieloma przyczynami nadmiernej utraty włosów i łysienia. Wtedy zrozumiałe jest, że chcemy zwiększyć tempo wzrostu włosów – i poszukujemy rozmaitych sposobów na porost włosów. Po jakie domowe i profesjonalne metody na porost włosów możemy sięgnąć? Co na porost włosów będzie najlepsze?

Domowe sposoby na porost włosów

×
Jak przyspieszyć porost włosów domowymi metodami? Do najczęściej stosowanych metod na porost włosów należą te domowe. Są to skuteczne i niedrogie sposoby prowadzące do pobudzenia wzrostu włosów, które każdy z nas może przeprowadzić w domowym zaciszu. Pomysły te sprowadzają się do odżywienia mieszków włosowych i pobudzenia ich pracy – a to można osiągnąć na drodze pobudzenia krążenia w skórze głowy oraz odżywienia włosów i cebulek włosowych.

Aby pobudzić porost włosów, konieczne jest usprawnienie krążenia krwi w skórze głowy. Przekłada się to bowiem na lepsze odżywienie i ukrwienie mieszków włosowych. Cebulki włosowe to jedyne żywe struktury włosów, które odpowiadają za prawidłowy przebieg cyklu życiowego włosa. Najskuteczniejszym sposobem na pobudzenie krążenia krwi jest masaż skóry głowy. Pomocne okazuje się także szczotkowanie włosów miękką szczotką z naturalnego włosia.

Najskuteczniejszym sposobem na porost włosów jest kombinacja masażu skóry głowy z jednoczesną aplikacją preparatów pobudzających porost włosów. Można samodzielnie przyrządzić wcierki do włosów na bazie naparów ziołowych, a także zakupić gotowe preparaty na porost włosów.

Podstawą pielęgnacji osłabionych włosów jest stosowanie odpowiednich preparatów pielęgnujących. Kosmetyki pobudzające rośnięcie włosów można zakupić w drogeriach, aptekach czy sklepach internetowych. Równie skuteczne są kosmetyki domowej roboty, które przyrządzić można w prosty sposób. Często takie naturalne specyfiki są skuteczniejsze niż te zakupione w sklepie z kosmetykami. Nie zawierają bowiem syntetycznych dodatków, ich formuła bazuje natomiast na skoncentrowanych witaminach, minerałach czy antyoksydantach.

Wcierki do włosów i maski wzmacniające

Co na porost włosów działa najskuteczniej? Najskuteczniejsze są wcierki, czyli preparaty aplikowane miejscowo na skórę głowy. Należy je nałożyć na skórę głowy na kilka minut, a następnie wmasowywać w skórę. Wcierki wykonać można z naparów ziołowych – idealnie sprawdzi się skrzyp polny, pokrzywa, kozieradka. Poza ziołami wykorzystać można także sok z cebuli czy czarnej rzodkwi, a także olejki eteryczne. Skuteczność wcierek wynika z formuły bogatej w składniki odżywiające mieszki włosowe, ale także z pobudzenia krążenia krwi w skórze głowy.

Kolejny godny uwagi preparat na porost włosów to domowe maski wzmacniające. Można je przyrządzić z oliwy z oliwek, żółtka jaja, olejku rycynowego, oleju kokosowego. Ich przygotowanie nie jest trudne, a efekty są naprawdę zauważalne. Wmasowanie sporządzonego preparatu we włosy i skórę głowy warto powtarzać regularnie, by wzmocnić swoje włosy.

na porost włosówSuplementy na włosy

Nie sposób nie wspomnieć o odżywieniu włosów także od wewnątrz. Chodzi o odpowiednią dietę i suplementację. Skuteczne są zwłaszcza tabletki na porost włosów, które zawierają komplet witamin, minerałów oraz ekstraktów roślinnych. Szczególnie ważna jest biotyna, czyli witamina B7, a także selen i cynk – a zatem związki, których bardzo często nie dostarczamy w wystarczających ilościach wraz z dietą.

Bardzo korzystny wpływ na włosy wywierają ekstrakty ze skrzypu polnego oraz bambusa, które dostarczają niezwykle cennych związków krzemowych. Na porost włosów doskonale działa także palma sabałowa, która działa bezpośrednio na mieszki włosowe i stymuluje porost włosów. Podobnie działa kwas fosfatydowy – jednak zarówno plama sabałowa, jak i kwas fosfatydowy rzadko wchodzą w skład suplementów diety na porost włosów.

Suplement na porost włosów? Hair Formula marki Cheers

Warto wybrać suplementy diety naprawdę wysokiej jakości, którą charakteryzuje: naturalny skład, brak syntetycznych dodatków, skład wolny od zanieczyszczeń, wysokie dawki substancji czynnych oraz zastosowanie ich najlepiej przyswajalnych form. Taką wysoką jakością wyróżnia się suplement diety Hair Formula marki Cheers.

Hair Formula to suplement polskiego producenta, który stawia na połączenie sił natury z osiągnięciami nauki. W preparacie wykorzystano najbardziej skuteczne połączenia wspierające wzrost włosa i ograniczenie nadmiernego wypadania włosów. Skład Hair Formula to przede wszystkim kwas fosfatydowy, ekstrakty roślinne z palmy sabałowej, skrzypu polnego czy pędów bambusa. Dzienna porcja suplementu zapewnia odpowiednie dawkowanie selenu, cynku i biotyny.

Stosowanie preparatu Hair Formula wzmacnia nie tylko włosy, ale również korzystnie oddziałuje na skórę i paznokcie. Odżywione paznokcie stają się twardsze, bardziej odporne na rozdwajanie się i łamliwość. Płytka paznokcia nabiera zdrowego, świetlistego wyglądu.

Przy stosowaniu suplementacji i domowych metod wspierających wzrost włosów warto pamiętać o regularności. Jednorazowe zabiegi z wykorzystaniem domowych sposobów nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Wcierki ziołowe i maski wzmacniające, odpowiednia dieta i suplementy powinny stać się zdrowym nawykiem, który pozwoli uniknąć konieczności stosowania profesjonalnych metod wspierających wzrost włosów.

Profesjonalne metody na porost włosów

sposoby na porost włosówPo jakie profesjonalne metody warto sięgnąć, by wzmocnić swoje włosy?

Specjalistyczne zabiegi wspomagające wzrost włosów wykonać można w gabinecie medycyny estetycznej. Mowa o mezoterapii igłowej, która może skutecznie pobudzić porost włosów i zahamować ich wypadanie. Inną opcją są zabiegi laseroterapii z wykorzystaniem lasera biostymulującego. Na czym polegają te zaawansowane metody na porost włosów?

Mezoterapia igłowa

Aby nasze włosy rosły w zadowalającym tempie, konieczne jest pobudzenie pracy mieszków włosowych. To w nich dochodzi do nasilenia podziałów komórkowych macierzy włosa. A najskuteczniejszym sposobem na zintensyfikowanie pracy mieszków włosowych jest pobudzenie krążenia krwi oraz dostarczenie cennych składników odżywczych. Takie działanie ma mezoterapia igłowa, polegająca na wstrzykiwaniu w skórę głowy koktajli odżywczych. Dzięki temu związki pobudzające wzrost włosa docierają bezpośrednio w skórę, zasilając mieszki włosowe w aminokwasy, witaminy i minerały, ekstrakty ziołowe, a także osocze bogatopłytkowe pozyskane z krwi pacjenta. Seria kilku zabiegów może pobudzić porost włosów i ograniczyć ich wypadanie.

Laseroterapia

Stymulująco na porost włosów działa także laseroterapia. Wykorzystanie laserów biostymulujących to bezbolesny zabieg prowadzący do pobudzenia pracy mieszków włosowych. Skórę głowy należy poddawać działaniu światła czerwonego czy podczerwonego codziennie, przez okres 24 tygodni. Po zakończeniu terapii zauważalne jest pogrubienie włosów, ich wzmocnienie i przyspieszony porost. Terapia jest bezpieczna, nie obciążona jakimikolwiek działaniami ubocznymi. Bardzo skuteczne okazuje się być połączenie mezoterapii i laseroterapii.

Jak widać – metod na porost włosów jest wiele. Zastosowanie choć kilku z nich wraz z jednoczesnym unikaniem czynników osłabiających włosy, takich jak stres, używki, zbyt mała ilość snu czy niewłaściwa pielęgnacja, powinno poskutkować pobudzeniem wzrostu włosów oraz ograniczeniem ich wypadania.

Źródła wiedzy:

https://wylecz.to/wlosy/co-stosowac-na-porost-wlosow/
https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/regrow-hair-naturally
https://portal.abczdrowie.pl/co-na-porost-wlosow

Dietetyk i certyfikowany ekspert żywienia i ketozy. Zwolenniczka zdrowego stylu życia i zdrowej diety, propagatorka trendu clean label, praktyk diety ketogenicznej i postu przerywanego. W pracy i życiu prywatnym stawia na brak kompromisów – sięga wyłącznie po produkty i suplementy diety najwyższej jakości.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2021 by Cheers. All rights reserved.
Twój koszyk
0