Czym wyróżnia się Multiwitamina Cheers Vitamins Day & Minerals Night?

multiwitaminaZłożone preparaty witaminowe są najpopularniejszymi suplementami na świecie. Ze względu na liczbę składników aktywnych, stosunkowo ciężko postawić je w jednym rzędzie i porównać pod innymi względami niż podstawowe substancje znajdujące się w składzie oraz ewentualne dodatki. Jako pierwszy przedstawimy opracowany przez nas zestaw witamin, a następnie porównamy go z innymi produktami na rynku.

Multiwitamina Day & Night Cheers

Vitamins Day & Minerals Night jest produktem, z którego jesteśmy szczególnie dumni. Naszym celem było stworzenie najlepszego, najbardziej kompletnego zestawu witamin i minerałów na rynku. W trakcie prac nad składem doszliśmy do wniosku, że można pójść krok dalej i dzięki kilku dodatkom sprawić, że będzie miał jeszcze szersze działanie prozdrowotne dla konsumenta.

Witaminy i minerały

Pierwszą rzeczą, którą należy podkreślić jest fakt, że Vitamins Day & Minerals Night zawiera aż 12 witamin i 7 minerałów, w dawkach pokrywających 100% dziennego zapotrzebowania na te substancje. Ze względu na fakt, że w wielu przypadkach wartości RWS (Referencyjna Wartość Spożycia) zostały już dawno uznane za nieaktualne, dawka witaminy C, niacyny oraz kwasu pantotenowego wynosi aż 250% RWS.

Ciężko też znaleźć na rynku produkt, który poza tak kompletną listą witamin, zawierałby równie szeroką listę minerałów jak Minerals Night, zestaw komplementarny wobec Vitamins Day. Znajdziemy tu magnez, mangan, selen, żelazo, jod, miedź i cynk oraz jeden wyjątkowy dodatek, który opiszemy poniżej. Vitamins Day & Minerals Night jest wyjątkowym produktem również ze względu na postać dwóch oddzielnych kapsułek i sposób stosowania. Vitamins Day jest zestawem witamin mającym na celu zapewnienie maksymalnej witalności i doskonałego funkcjonowania w ciągu dnia, natomiast Minerals Night, stosowany wieczorem, ma dostarczyć organizmowi substancji zapewniających odpowiedni odpoczynek i regenerację w nocy. Formuła ta została wyjątkowo doceniona przez stosujących nasz suplement.

Ekstrakty roślinne i GABA

×
Chcąc stworzyć absolutnie najlepszy produkt na rynku, w składzie Vitamins Day & Minerals Night zawarliśmy także wspomniane wcześniej, wyjątkowe dodatki. Vitamins Day zawiera trzy standaryzowane, naturalne ekstrakty roślinne: z czerwonego żeń-szenia, Ashwagandhy oraz różeńca górskiego. Mają one szeroki zakres działania, obejmujący między innymi dobroczynny wpływ na funkcjonowanie serca i układu krwionośnego, wspomaganie funkcjonowania systemu odpornościowego, poprawę nastroju, koncentracji i samopoczucia.

Warto zauważyć, że preparaty z żeń-szenia, Ashwagandhy czy różeńca są sprzedawane przez większość producentów jako samodzielne produkty. W wypadku Cheers Vitamins Day & Minerals Night są dla konsumenta wartością dodaną. Vitamins Day zawiera ponadto bioflawonoidy cytrusowe, będące silnymi antyoksydantami, czyli związkami o właściwościach przeciwutleniających, których zadaniem jest ochrona komórek przed wolnymi rodnikami.

Minerals Night, poza siedmioma minerałami, zawiera coś szczególnego. Jest to GABA (kwas gamma-aminomasłowy). Suplementacja GABA polecana jest wszystkim osobom prowadzącym intensywny tryb życia i narażonym na stres, będący często przyczyną problemów z zasypianiem. Podobnie jak w wypadku ekstraktów, GABA występuje zwykle na rynku w postaci samodzielnego produktu, w Cheers Minerals Night jest wartością dodaną zwiększającą efektywność naszego suplementu.

Konkurencyjne suplementy diety

Dla porównania przedstawimy substancje, które znaleźliśmy w konkurencyjnych produktach: celuloza; węglan magnezu (magnez); kwas L-askorbinowy (wit. C); glukonian cynku (cynk); hydroksypropylometyloceluloza; mg fumaran żelaza (II) (żelazo); sole magnezowe kwasów tłuszczowych; dwutlenek tytanu; amid kwasu nikotynowego (niacyna); dwutlenek krzemu; glukonian miedzi (II) (miedź); kwas pantotenowy (D-pantotenian wapnia); glikol polietylenowy, poliwinylopirolidon; cyjanokobalamina (wit. B12); ryboflawina (wit. B2); chlorowodorek pirydoksyny (wit. B6); chlorowodorek tiaminy (wit. B1); czerwień Allura AC; kwasy tłuszczowe; D-biotyna (biotyna); ryboflawina.

Po raz kolejny mamy do czynienia z szeroką listą szkodliwych dodatków. W niektórych produktach lista obejmowała nawet 12 substancji aktywnych, tymczasem w wypadku Vitamins Day & Minerals Night mamy ich 23, niemal dwukrotnie więcej. Należy również zauważyć nieporównanie wyższe dawki substancji aktywnych.

Po raz kolejny wynik porównania jest bezdyskusyjny. Nasza multiwitamina to produkt kompletny, który wspiera organizm przez całą dobę zapewniając odpowiednią porcję doskonale dobranych witamin i minerałów. Wybierając multiwitaminę warto sięgnąć po taki suplement, który zapewni odpowiednią dawkę jak największej liczby składników aktywnych. Po co przepłacać i kupować kilka różnych suplementów, skoro można wybrać kompletną multiwitaminę o najwyższej przyswajalności?

Kliknij tutaj, aby przeczytać kolejny artykuł o tym, co odróżnia Cheers od innych suplementów

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Twój koszyk
0