Czym wyróżnia się Cheers ZMB6 na tle konkurencji?

zmb6 dla sportowcówMogłoby się wydawać, że suplementy diety dla sportowców i osób szczególnie aktywnych fizycznie, z racji swojej natury, jako kierowane do bardziej świadomej grupy odbiorców, powinny wyróżniać się najwyższą jakością i czystością składu. Jak to wygląda w praktyce? Czym wyróżnia się ZMB6 marki Cheers? Co znajdziemy w konkurencyjnych produktach?

Konkurencyjne suplementy z magnezem

Suplementy diety, którym się przyjrzeliśmy, najczęściej zawierają w swoim składzie tlenek magnezu, asparaginian cynku, chlorowodorek pirydoksyny – wit.B6, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, żelatynę czy barwnik E 171.

×
W konkurencyjnych produktach mamy do czynienia ze stearynianem magnezu, jak również barwnikiem E171, czyli dwutlenkiem tytanu. Na plus zaliczyć można organiczną postać cynku (choć nie jest to najlepiej przyswajalna postać). Zwykle mieliśmy do czynienia z 400 mg magnezu w dziennej dawce. Wydawać by się mogło, że to bardzo dużo, więc gdzie tkwi haczyk?

Czym wyróżnia się ZMB6 Cheers?

Cheers ZMB6 nie zawiera oczywiście żadnych sztucznych dodatków. Razem z witaminą B6 w składzie znajdziemy cytrynian magnezu oraz cytrynian cynku. Cytryniany będą w tym wypadku kluczowe dla wyniku porównania. Są to jedne z najlepszych, organiczne formy, o najwyższej przyswajalności. Porównując nasz suplement z konkurencyjnymi przyznajemy, że w kwestii cynku i witaminy B6 producenci stają zwykle na wysokości zadania, jednak co z głównym składnikiem tego typu suplementów, czyli magnezem?

Tu już sytuacja wygląda diametralnie inaczej. Patrząc na jego ilość w naszym produkcie (320 mg w dawce dziennej) można dojść do błędnego wniosku, że jest gorszy. Jednak w grę wchodzi tutaj przyswajalność substancji czynnej. Mamy tu do czynienia z przykładem wręcz ekstremalnym – magnez z tlenku przyswajany jest zaledwie w 4%, zatem łatwo policzyć, że ze spożytych 400 mg, dostarczymy organizmowi… 16mg. Tymczasem przyswajalność cytrynianu magnezu w Cheers ZMB6 wynosi około 90%.

Liczby mówią same za siebie i jasno wskazują, że suplement diety ZMB6 marki Cheers jest znacznie bardziej przyswajalny przez organizm niż produkty konkurencyjne obiecujące wyższą dawkę magnezu.

Kliknij tutaj, aby przeczytać kolejny artykuł o tym, co odróżnia Cheers od innych suplementów

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Twój koszyk
0