Czym wyróżnia się Potas Cheers spośród konkurencyjnych suplementów?

potas w suplementachPotas jest jednym z trzech najczęściej występujących pierwiastków w organizmie, jednak stosunkowo łatwo narazić się na jego niedobór, który może powodować poważne konsekwencje. Z tego powodu potas występuje w ogromnej ilości suplementów. Łatwo nabrać przekonania, że tańszy suplement spełni swoją rolę i zapewni odpowiednią podaż tego pierwiastka. Jak jest naprawdę?

Potas w konkurencyjnych suplementach

×
Na początek wymienimy substancje, które znajdziemy w wielu suplementach dostępnych na rynku: potas (chlorek potasu), celuloza, hydroksypropylometyloceluloza, dwutlenek tytanu, emulgator – glikol polietylenowy, celuloza, talk, monooleinian polioksyetylenosorbitolu, sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, sole magnezowe kwasów tłuszczowych. Dawki potasu nie przekraczały zwykle 200mg.

Lista dodatków robi wrażenie, zarówno ze względu na ich ilość, jak i zestaw – poza innymi mamy tu celulozę, dwutlenek tytanu, stearynian magnezu, a nawet talk.

Pierwszą kwestią jest postać potasu występującego w preparacie. Mamy tu do czynienia z chlorkiem potasu, który jest formą słabo przyswajalną przez organizm, więc nie można przyjąć, że konsument dostarczył organizmowi dawkę zadeklarowaną przez producenta.

To również istotna kwestia, ponieważ optymalna dzienna dawka wynosi około 800 mg, czyli konieczne byłoby spożycie aż sześciu tabletek takiego preparatu, żeby osiągnąć tę wartość. Jednak ze względu na formę (chlorek) i tak nie zostanie ona dostarczona. Ostatnią kwestią jest fakt, że wiele z konkurencyjnych produktów ma postać tabletek, które mogą być gorzej trawione ze względu na obecność substancji dodatkowych.

Cytrynian potasu, czyli potas marki Cheers

Najlepiej przyswajalnymi formami potasu są postacie organiczne, takie jak cytrynian występujący w suplemencie Cheers. Ich biodostępność jest szacowana nawet na 90%. Suplement Cheers zapewnia także optymalną ilość tego pierwiastka, ponieważ dawka dzienna zawiera go aż 780 mg. Przewagę zapewnia także wykorzystanie kapsułki VCaps Plus, która zapewnia stopniowe uwalnianie substancji czynnej i składa się z neutralnych składników, a przede wszystkim nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego.

Jak można zauważyć z powyższego porównania – potas marki Cheers zdecydowanie przewyższa jakością suplementy innych producentów.

Kliknij tutaj, aby przeczytać kolejny artykuł o tym, co odróżnia Cheers od innych suplementów

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Twój koszyk
0