Czym wyróżnia się Witamina D3+K2 Cheers na rynku suplementów diety?

witamina D w medycynieRola witaminy D3 jest nie do przecenienia, a dieta przeciętnego człowieka dostarcza zwykle zbyt małe jej ilości. Z racji coraz intensywniejszego trybu życia mniej przebywamy na słońcu, więc organizm nie jest w stanie jej sam wytworzyć. Z tego powodu ta witamina również występuje w niezliczonych produktach i wyjątkowo łatwo wpaść w kolejną pułapkę.

Witamina D3 w konkurencyjnych produktach

Kontynuując porównanie naszych produktów do konkurencji, odniesiemy się do substancji występujących w innych suplementach z witaminą D3, dostępnych na rynku: witamina D3 (cholekalcyferol), fosforan diwapnia, celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu, krzemionka.

×
Po raz kolejny mamy do czynienia ze szkodliwymi substancjami w postaci dodatków oraz jedną substancją aktywną – cholkacyferolem, czyli witaminą D3. Pomijając dodatki, wszystko wydaje się być w porządku. Niestety nie otrzymujemy zwykle żadnej informacji na temat postaci witaminy D3, a jest to kwestia bardzo istotna. Witamina D3 należy do grup witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, a jej postać ma bardzo istotny wpływ na biodostępność i wchłanianie tej substancji. Przyjmowanie witaminy, której organizm jest w stanie przyswoić tylko nikłą część, zwyczajnie mija się z celem. Zwykle też brakuje informacji na temat sposobu pozyskiwania i źródła witaminy D3.

Witamina D3+K2 Cheers

Witamina D3+K2 Cheers to połączenie naturalnych źródeł i najnowszej technologii. Cholkalcyferol w naszym produkcie występuje w zastrzeżonej postaci Quali-D, wykorzystującej technologię Actilease. Witamina D3 w naszym produkcie jest mikrokapsułkowana, dzięki czemu uzyskujemy maksymalną bioprzyswajalność oraz stopniowe uwalnianie. Witamina D3 pozyskiwana jest z naturalnej lanoliny.

Dobry suplement z witaminą D3 powinien cechować się ponadto występowaniem jeszcze jednego składnika – witaminy K2. Jest to szczególnie istotne dla skuteczności suplementu, ponieważ witaminy D3 i K2 działają synergistycznie i tylko przyjmując je razem można cieszyć się pełnią korzyści z nich płynących.

Wynika to z faktu, że witamina D3 zwiększa wchłanianie wapnia z pożywienia, natomiast witamina K2 odpowiada za jego odpowiednią gospodarkę w organizmie. Warto nadmienić, że witamina K2 jest bardzo rzadko obecna w diecie i stosunkowo trudno ją dostarczyć w ten sposób. Cheers D3+K2 zawiera tę witaminę w postaci K2Vital uzyskiwanej naturalnie z soi, cechuje się najwyższą stabilnością, czystością i potencjałem biologicznym. Dla efektywności produktu istotne są także dawki i proporcje, Cheers K2+D3 zawiera 2000 IU (1000% RWS) witaminy D3 oraz 100,00 μg (133% RWS) witaminy K2.

Kliknij tutaj, aby przeczytać kolejny artykuł o tym, co odróżnia Cheers od innych suplementów

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Twój koszyk
0