FAQ

Co oznacza standaryzacja ekstraktów?
Aby maksymalnie wykorzystać potencjał leżący w roślinach, ekstrakt musi być standaryzowany. Oznacza to, że wyciąg zastosowany w produkcie musi zawierać określoną ilość substancji aktywnej, występującej w roślinie, odpowiadającej za jej dobroczynny wpływ na zdrowie.

Posłużmy się tu przykładem ekstraktu z owoców dzikiej róży (Rosa canina L.) w Cheers Natural Vitamin C. Jest on standaryzowany na 70% zawartości witaminy C, czyli w każdych 100mg ekstraktu znajduje się 70mg witaminy C.

Jakie zalety ma kapsułka VCaps Plus?
VCaps Plus to najwyższej jakości kapsułka, wyprodukowana bez agenta żelującego. Jej zastosowanie pozwala na najlepsze przyswajanie składników suplementów produkowanych przez Cheers. Do jej produkcji nie są używane żadne produkty pochodzenia zwierzęcego, dzięki czemu mogą być stosowane przez wegan i wegetarian. Wytwarzana jest zgodnie z zestawem procedur GMP (Good Manufacturing Practice), w ośrodkach posiadających certyfikat ISO 22000.

Co oznacza „CLEAN LABEL”?
Dbamy o to, by produkty Cheers prawdziwie zasługiwały na miano produktów PREMIUM. CLEAN LABEL oznacza, że suplementy Cheers nie zawierają żadnych sztucznych dodatków, wypełniaczy, substancji przeciwzbrylających, szkodliwych substancji dodatkowych z symbolem E. Do produkcji naszych suplementów wykorzystujemy tylko najwyższej jakości surowce w najlepszych dostępnych formach, dzięki czemu konsument może cieszyć się pełnym spektrum naturalnego działania substancji aktywnych, bez żadnych kompromisów.

Co oznacza „biodostępność”?
Innymi słowy jest to stopień, w jakim organizm może wykorzystać dostarczoną mu substancję. Warunkuje to między innymi występowanie w produkcie innych substancji, które mogą utrudniać (lub ułatwiać) wchłanianie subtancji aktywnych, na przykład witamin. Zgodnie z naszymi założeniami, w naszych suplementach stosujemy najlepiej przyswajalne formy witamin i minerałów. Jako przykładu można użyć Witaminy C Cheers, która pozyskiwana jest aż z czterech różnych, naturalnych ekstraktów. Innymi przykładami mogą być Cheers Magnesium Citrate, w którym znajduje się organiczna forma magnezu czy Cheers B-Complex, zawierający łatwo przyswajalne formy witamin B2, B6 i B12.

Czym są bioflawonoidy?
To substancje, odkryte niemal 100 lat temu przez węgierskiego naukowca, Alberta Szent-Gyorgyi. Bioflawonoidy są znane przede wszystkim z właściwości antyoksydacyjnych, co oznacza, że chronią komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Wspomagają także działanie innych substancji, jak na przykład witaminy C, dlatego znalazły się w składzie Cheers Witamina C oraz Cheers Vitamins Day.

Co oznacza naturalna witamina C? Jakie jest jej źródło?
Wiele konkurencyjnych produktów wykorzystuje syntetyczny kwas l-askorbinowy. W Cheers stawiamy na dobroczynne działanie natury, dlatego przy produkcji Cheers Witamina C wykorzystujemy naturalne ekstrakty z owoców dzikiej róży, gorzkiej pomarańczy oraz aceroli.

Dlaczego w składzie Cheers Natural Vitamin  C znajduje się selen?
Rozszerzyliśmy skład suplementu o selen, ponieważ wspiera działanie witaminy C – przyczynia się do poprawnego funkcjonowania systemu odpornościowego, chroni komórki organizmu przed wolnymi rodnikami, pozwala zachować zdrowe kości i stawy, a także przyczynia się do poprawnego funkcjonowania nerek i pęcherza.

Czy produkty Cheers mogą być spożywane przez wegeterian i wegan?
Z wyjątkiem Cheers Omega 3 oraz Joint Formula, pozostałe produkty Cheers nie zawierają żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego, dlatego mogą być bez zadnych obaw spożywane przez wegetarian i wegan.

Czy suplementy Cheers produkowane są w Polsce?
Tak, wszystkie suplementy Cheers produkowane są w Polsce, z wykorzystaniem wyłącznie najwyższej jakości składników.

Czy produkty Cheers zawierają gluten?
Nie. Wszystkie produkty Cheers są bezglutenowe.

Czy produkty Cheers zawierają barwniki i konserwanty?
Nie, zgodnie z naszym założeniem dostarczenia produktu CLEAN LABEL, suplementy Cheers nie zawierają sztucznych barwników ani konserwantów.

Co oznacza liczba w nawiasie przy ekstraktach?
Oznacza ona procentową zawartość substancji aktywnej w ekstrakcie. Dla przykładu: ekstrakt z owoców dzikiej róży w Cheers Natural Vitamin C zawiera 70% witaminy C.

Dlaczego powinno suplementować się wszystkie witaminy z grupy B?
Cheers B-Complex zawiera 8 witamin z tej grupy, a także cholinę i inozytol, nazywane też witaminami B4 i B8. Witaminy z tej grupy powinno suplementować się razem, ponieważ działają wspólnie i wzmacniają wzajemnie swoje działanie.

Czym wyróżnia się witamina K2 Mk-7?
Witamina K2 Mk-7 to menachinon długołańcuchowy, czyli najbardziej aktywna biologicznie postać witaminy K2.

Czym jest postać VitaMK7® witaminy K2?

VitaMK7® to postać witaminy K2 Mk7, pozyskiwana z naturalnych źródeł o najwyższej stabilności.

Czym jest postać Vita-algae D witaminy D3?
Vita-algae D to opatentowana postać witaminy D3 pozyskiwana z alg.

Co to jest Actilease i dlaczego jest istotne w przypadku D3+K2?
Actilease to technologia mikrokapsułkowania witaminy D3, gwarantująca jej stopniowe uwalnianie i wysoką biodostępność.

Dlaczego warto suplementować witaminy D3 i K2 razem?
Są to witaminy działające synergicznie. Witamina D3 odpowiada za gospodarkę i wchłanianie wapnia przez organizm, ale dopiero witamina K2 pozwala skierować go w organizmie tam, gdzie jest najbardziej potrzebny.

Jakie działanie ma Cheers Hair Formula?
Dzięki wyjątkowemu zestawowi składników, Cheers Hair Formula wspiera wzrost włosów i pomaga utrzymać ich właściwą kondycję. Poprawia także stan skóry i paznokci.

Jakie działanie ma kwas fosfatydowy zawarty w Cheers Hair Formula?
Kwas fosfatydowy to wyjątkowy fosfolipid, pozyskiwany w procesie hydrolizy enzymatycznej z lecytyny sojowej. Wykazał w badaniach ponad dwukrotnie wyższą skuteczność od minoxidilu, środka stosowanego w najpopularniejszych preparatach na porost włosów.

Dla kogo jest zestaw Cheers witamins Day & Minerals Night i dlaczego warto go suplementować?
Dla każdej osoby, która w kompleksowy sposób chce dostarczyć organizmowi bogatego zestawu witamin i minerałów oraz bioflawonoidów i wyjątkowych ekstraktów z liści melisy lekarskiej, żeń-szenia i różeńca górskiego. Stanowi doskonałe uzupełnienie diety, dostarczające 100% dziennego zapotrzebowania na 12 występujących w nim witamin oraz 8 niezbędnych organizmowi minerałów i melisy, wspomagających regenerację w nocy.

Czym wyróżnia się Cheers Potassium Citrate?
Potas, który znajduje się w naszym produkcie posiada organiczną, łatwo przyswajalną dla organizmu postać. Dzienna dawka dostarcza aż 950mg tego pierwiastka elektrolitycznego.

Dlaczego połączenie cynku, magnezu i witaminy B6 jest tak ważne?
Połączenie tych trzech składników jest szczególnie zalecane w trakcie okresów wzmożonego wysiłku fizycznego i umysłowego, ponieważ wspierają poprawne funkcjonowanie systemu nerwowego i mięśni.

Czy cynk i magnez w Cheers Magnesium Citrate mają organiczne formy?
Tak, nasz suplement zawiera organiczne formy cynku i magnezu, jak również łatwo przyswajalną postać witaminy B6.

Twój koszyk
0