Potas marki Cheers – poznaj nasz produkt

potas marki CheersPotas to pierwiastek, który bardzo często jest dostarczany organizmowi pod postacią suplementów diety. Niekiedy osoby chorujące na nadciśnienie suplementują potas z zaleceń lekarza, dzieci i dorośli cierpiący na biegunkę czy wymioty wzmacniają organizm sięgając po elektrolity. Nie bez powodu – nasze zapotrzebowanie na potas jest spore, a nie brakuje sytuacji, które sprzyjają utracie potasu z organizmu. Z tego powodu dostarczenie potasu wraz z dietą i suplementacja potasu może przynieść wiele korzyści dla zdrowia.

Rola potasu w organizmie

Potas OrganicznyWysoce bioprzyswajalny i organiczny potas w najlepszej dostępnej formie cytrynianu potasu.Potas OrganicznyZOBACZ W SKLEPIEPotas to elektrolit, a zatem pierwiastek ściśle związany z gospodarką wodną organizmu. Potas skumulowany jest głównie wewnątrz komórek, a jego rolą jest utrzymanie różnicy potencjału spoczynkowego i czynnościowego błon komórkowych. Dzięki temu możliwe jest przewodzenie impulsów nerwowych i mięśniowych.

Potas jest zatem niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i mięśniowego, a także serca i naczyń krwionośnych. Potas normalizuje ciśnienie krwi, pobudza wydzielanie insuliny, przez co pośrednio wpływa na poziom glukozy we krwi. Reguluje pH organizmu, pomaga zachować równowagę kwasowo – zasadową.

Jak rozpoznać, czy dotyczy nas niedobór potasu?

Pierwsze charakterystyczne objawy niedoboru potasu to:

– drżenie i nadmierna kurczliwość mięśni
– obrzęki ciała
– zaburzenia rytmu serca
– rozdrażnienie i nerwowość
– ogólne zmęczenie

Z czasem pojawić może się nadciśnienie, częste oddawanie moczu, zaparcia, skurcze jelit, arytmia. Konsekwencje zdrowotne niedoboru potasu są zatem bardzo poważne – i dlatego warto zadbać o dietę i suplementację potasu.

Potas marki Cheers – skuteczna suplementacja potasu

Dzienne zapotrzebowanie na potas dla osoby dorosłej to około 4 – 5 g. Możemy dostarczyć takich ilości potasu wraz z dietą.

Najbogatsze źródła naturalnego potasu to:

– zielone liście warzyw
– pełnoziarniste produkty zbożowe
– kakao
– suszone morele
– orzechy, pestki dyni, nasiona słonecznika
– banany
– mięsa i ryby

Warto mieć jednak na uwadze, że potas można bardzo łatwo utracić z organizmu, chociażby za sprawą biegunek i wymiotów, nadmiernej potliwości, stosowania leków moczopędnych czy przeczyszczających. Na niedobór potasu narażone są także osoby nadużywające alkoholu, kobiety karmiące piersią, osoby dotknięte zaburzeniami wchłaniania i niedożywione, a także stosujące restrykcyjne diety.

Suplementacja potasu to skuteczny sposób na szybkie uzupełnienie puli potasu w organizmie. Jeśli zdecydujesz się na Potas marki Cheers, czyli preparat o jakości premium, z pewnością szybko odczujesz pozytywne efekty takiej suplementacji. Potas marki Cheers zawiera w swoim składzie wyłącznie potas w doskonale przyswajalnej postaci cytrynianu potasu. Brak jest natomiast jakichkolwiek syntetycznych dodatków, które mogą negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie – konserwantów, barwników czy aromatów.

Otoczka celulozy jest natomiast wolna od żelatyny, przez co Potas Cheers jest idealny dla wegetarian i wegan; z kolei brak glutenu umożliwia jego stosowanie przez osoby na diecie bezglutenowej. Taki nienaganny skład określany jest mianem clean label i pochwalić może się nim bardzo wyselekcjonowana, nieliczna grupa suplementów diety. W dziennej porcji potasu marki Cheers dostarczamy 780 mg potasu, co umożliwia uzupełnienie diety w ten cenny pierwiastek i ogranicza ryzyko jego niedoboru.

Joanna Kaźmierczak Autor

Certyfikowany ekspert żywienia i ketozy. Zwolenniczka zdrowego stylu życia i zdrowej diety, propagatorka trendu clean label, praktyk diety ketogenicznej i postu przerywanego. W pracy i życiu prywatnym stawia na brak kompromisów – sięga wyłącznie po produkty i suplementy diety najwyższej jakości.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Twój koszyk
0