Od czego zależy przyswajalność multiwitaminy?

witaminyWszyscy wiemy, że witaminy to związki niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wiemy także, że witaminy powinny być dostarczone wraz z dietą. Ale dziś właściwie zbilansowana dieta często pozostaje jedynie w sferze teorii, gdyż w praktyce jemy nieregularnie, nasza dieta bazuje na żywności przetworzonej, a do tego dochodzi stres czy zanieczyszczenia środowiska. Ostatecznie – potrzebujemy naprawdę wysokich dawek witamin i minerałów, a najłatwiej jest dostarczyć ich wraz z dietą. Należy pamiętać, aby wybierać wyłącznie witaminy o doskonałej przyswajalności. Gdzie znaleźć można naprawdę dobre witaminy?

Co decyduje o jakości witamin?

Multiwitamina – witaminy i mineraływyjątkowy zestaw aż 12 witamin i ekstraktów z ziół takich jak czerwony żeń-szeń, ashwagandha czy różeniec górski, a także zestaw minerałów niezbędnych do regeneracji. Dodatek w postaci GABA pozwala na lepszy sen i wspomaga procesy regeneracyjne.Multiwitamina – witaminy i minerałyZOBACZ W SKLEPIESuplementy diety to najszybszy sposób na dostarczenie kompletu witamin. Analizując skład suplementu diety najczęściej zwracamy uwagę na to, jakie witaminy są w nim zawarte, a także w jakich dawkach są dostępne. Dobrze jest, gdy multiwitamina zawiera jak najwięcej witamin o komplementarnym działaniu. Dzięki temu witaminy uzupełniają nawzajem swoje właściwości prozdrowotne, a także wpływają pozytywnie na przyswajalność cennych związków. Wskazane jest także, aby witaminy i minerały dostępne były w wysokich dawkach – nierzadko są to dawki przekraczające dzienne zapotrzebowanie. Ale to za mało, aby ocenić jakość suplementu diety.

Warto zwrócić uwagę na testy jakości i wszelkie badania kliniczne potwierdzające skuteczność preparatu. Niewielu producentów suplementów diety może pochwalić się jakimikolwiek testami , a powód jest bardzo prosty – na producentach suplementów nie spoczywa taki obowiązek. A to może negatywnie wpływać na jakość wielu witamin. Tabletki mutliwitaminowe nie powinny być zatem wybierane przypadkowo – te za kilka złotych zapewne są znacznie gorszej jakości niż droższe preparaty.

Najlepiej przyswajalne witaminy – tabletki o naturalnym składzie

Wróćmy na moment do składu suplementu diety. Dobry zestaw witamin powinien bazować na całkowicie naturalnym składzie i nie powinien zawierać żadnych konserwantów, barwników czy substancji przeciwzbrylających. Ważne jest zatem naturalne pochodzenie witamin i minerałów, a także stosowanie standaryzowanych ekstraktów ziołowych. Tylko wtedy suplement diety zadziała w pożądany sposób.

Gdzie można znaleźć wysokiej jakości witaminy? Tabletki marki Cheers to suplementy jakości premium, o całkowicie naturalnym składzie i najwyższej jakości. Skład suplementów diety skomponowany jest w taki sposób, aby minimalizować ryzyko najczęściej występujących niedoborów pokarmowych. Jedną z najbardziej kompleksowych propozycji marki Cheers jest unikatowa multiwitamina Day & Night, na którą składają się dwa uzupełniające się preparaty. Zestaw witamin na dzień dodaje energii i wspomaga funkcjonowanie najważniejszych układów, a zestaw minerałów na noc gwarantuje zdrowy sen i regenerację.

Joanna Kaźmierczak Autor

Certyfikowany ekspert żywienia i ketozy. Zwolenniczka zdrowego stylu życia i zdrowej diety, propagatorka trendu clean label, praktyk diety ketogenicznej i postu przerywanego. W pracy i życiu prywatnym stawia na brak kompromisów – sięga wyłącznie po produkty i suplementy diety najwyższej jakości.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Twój koszyk
0