Sposoby na porost włosów – nie ma nic lepszego na wzmocnienie włosów

sposoby na porost włosówSpośród wielu problemów z włosami najbardziej dotkliwie odczuwamy dwa: nadmierne wypadanie włosów, które może prowadzić nawet do łysienia, a także spowolniony porost włosów. Niekiedy problemy te występują jednocześnie; gdy nasza fryzura ulega przerzedzeniu i liczymy na to, że nasze włosy będą szybko odrastać, te jak na złość rosną bardzo powoli. Przyczyna jest bardzo prosta – zarówno u podstaw wypadania włosów, jak i spowolnienia tempa ich wzrostu leży osłabienie mieszków włosowych. Jak mu przeciwdziałać?

Naturalne sposoby na porost włosów

Hair FormulaWyjątkowa kompozycja składników, niezbędnych dla wspaniałej kondycji włosów, w tym kwas fosfatydowy, wspierający wzrost włosów.Hair Formula na wzmocnienie i porost włosówZOBACZ W SKLEPIEAby pobudzić porost włosów, konieczne jest usprawnienie krążenia krwi w skórze głowy. Przekłada się to bowiem na lepsze odżywienie i ukrwienie mieszków włosowych. Cebulki włosowe to jedyne żywe struktury włosów, które odpowiadają za prawidłowy przebieg cyklu życiowego włosa. Najskuteczniejszym sposobem na pobudzenie krążenia krwi jest masaż skóry głowy. Można skorzystać z instrukcji wykonania masażu skóry głowy, którą na pewno znajdziemy w Internecie. Pomocne okazuje się także szczotkowanie włosów miękką szczotką z naturalnego włosia.

Najskuteczniejszym sposobem na porost włosów jest kombinacja masażu skóry głowy z jednoczesną aplikacją preparatów pobudzających porost włosów. Można samodzielnie przyrządzić wcierki do włosów na bazie naparów ziołowych, a także zakupić gotowe preparaty na porost włosów.

Wśród najnowszych metod pobudzania porostu włosów na uwagę zasługują lasery biostymulujące oraz mezoterapia igłowa – te sposoby na porost włosów dostępne są w gabinetach medycyny estetycznej.

Witaminy i minerały na wzmocnienie włosów

Wypadanie włosów i ich spowolniony wzrost wymagają przede wszystkim odżywienia. Pielęgnacja kosmetykami nie zawsze przyniesie pożądane efekty – kosmetyki te działają jedynie na łodygę włosa, a zatem martwą strukturę. Nie możemy zregenerować wszystkich uszkodzeń włosów, skuteczne jest natomiast działanie kondycjonujące, czyli wygładzające powierzchnię włosa i poprawiające jego wygląd.

Najważniejsze jest jednak odżywianie włosów od wewnątrz – mieszki włosowe doskonale reagują na suplementację witamin i minerałów. Nie należy oczywiście zaniedbywać diety, ale suplementy na wzmocnienie włosów dostarczają bardzo wysokich dawek związków odżywczych. Warunkiem skuteczności takiej suplementacji jest wybór naturalnych suplementów diety – witaminy, minerały i ekstrakty ziołowe są doskonale przyswajalne tylko wtedy, gdy suplement nie zawiera syntetycznych dodatków i dostarcza wysokich dawek związków aktywnych. Ważna jest także regularność suplementacji – okazyjne przyjmowanie preparatu witaminowego lub jego stosowanie jedynie przez krótki okres czasu nie przyniesie pożądanych efektów.

Zarówno wypadanie włosów u kobiet, jak i u mężczyzn to powszechnie występujący problem. Skutecznym sposobem na wzmocnienie włosów jest zdrowy styl życia, zbilansowana dieta i suplementacja, odpowiednia pielęgnacja włosów oraz konsultacja z trychologiem niezwłocznie po pojawieniu się jakichkolwiek problemów z włosami.

Joanna Kaźmierczak Autor

Certyfikowany ekspert żywienia i ketozy. Zwolenniczka zdrowego stylu życia i zdrowej diety, propagatorka trendu clean label, praktyk diety ketogenicznej i postu przerywanego. W pracy i życiu prywatnym stawia na brak kompromisów – sięga wyłącznie po produkty i suplementy diety najwyższej jakości.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Twój koszyk
0