Żywność i suplementy diety clean label – nowa jakość w trosce o zdrowie

suplementy clean labelW ostatnich latach zmieniła się nasza świadomość dotycząca kluczowej roli jakości diety w zachowaniu doskonałego stanu zdrowia. Starannie komponujemy dietę i wybieramy te produkty, które są w naszym odczuciu najzdrowsze. Jak magnes przyciągają nas określenia typu bio, eko, naturalny, fit… Nie zawsze jednak takie chwytliwe przedrostki przed nazwą produktu spożywczego idą w parze z jego wysoką jakością.

Dziś najbardziej liczy się prostota składu – im mniej składników i im mniej przetworzona jest żywność, tym produkt spożywczy jest zdrowszy. Ta sama zasada dotyczy także suplementów diety. I w ten sposób docieramy do kwestii jakości clean label, czyli tzw. czystej etykiety.

Produkty clean label – czym się wyróżniają na tle konkurencji?

Witamina CNajlepsza, naturalna witamina c, cechująca się bardzo wysoką przyswajalnością, wzbogacona o bioflawonoidy.Witamina C NaturalnaZOBACZ W SKLEPIEŻywność czy suplementy diety clean label to produkty najwyższej jakości, które zawierają wyłącznie naturalne, niezbędne składniki. Rezygnacja z syntetycznych dodatków minimalizuje negatywny wpływ produktów na zdrowie, ponadto sprzyja lepszej przyswajalności cennych składników odżywczych. Żywność clean label rozpoznasz analizując skład produktu – nie powinny się tu znaleźć konserwanty, syntetyczne barwniki i aromaty, słodziki. Nie inaczej jest w przypadku suplementów diety. Wydawać mogłoby się, że zażycie jednej czy dwóch tabletek dziennie, gdy zawierają one syntetyczne dodatki, nie wpłynie negatywnie na zdrowie.

W rzeczywistości jednak nawet jednorazowe spożycie preparatu zawierającego syntetyczne składniki może prowadzić do podrażnień żołądka czy alergii. Poza tym suplement diety postrzegany jest jako preparat prozdrowotny – a konserwanty czy sztuczne barwniki nie mają zbyt wiele wspólnego ze zdrowiem, prawda?

Przeznaczeniem zarówno żywności, jak i suplementów diety jest dostarczenie jak największych ilości związków odżywczych, co ma umożliwić zachowanie doskonałego stanu zdrowia. W dobie lawinowych zachorowań na choroby cywilizacyjne i powszechnego występowania niedoborów pokarmowych, kluczową kwestią jest zadbanie o jakość wszystkiego, co odżywia nasz organizm. Analizujmy zatem tabele wartości odżywczych, ale także zwróćmy uwagę na brak syntetycznych składników – wtedy prawdopodobieństwo, że nasz organizm przyswoi wszystkie witaminy, składniki mineralne i antyoksydanty jest znacznie większe.

Naturalna witamina C marki Cheers – suplement o składzie clean label

Aby zobrazować w jaki sposób skład clean label wpływa na jakość suplementu diety, przyjrzyjmy się naturalnej witaminie C marki Cheers. Ta polska marka suplementów diety oferuje wyłącznie preparaty jakości premium. Jedną z propozycji marki jest naturalna witamina C, która wyróżnia się całkowicie naturalnym składem. Przede wszystkim – naturalna jest sama witamina C, co stanowi doskonałą alternatywę dla zdecydowanej większości suplementów, zawierających witaminę C syntetyczną. Na czym polega przewaga naturalnej witaminy C nad syntetyczną?

Witamina naturalna C pozyskiwana jest z ekstraktów owocowych – z owoców aceroli, dzikiej róży i gorzkiej pomarańczy. I to właśnie te ekstrakty znajdują się w suplemencie diety, dostarczając nie tylko witaminy C, ale także cennych fitozwiązków. Formuła preparatu wzbogacona jest o inne związki – bioflawonoidy cytrusowe, selen czy kwas elagowy.

Naturalna witamina C Cheers dostarcza aż 1000 mg witaminy C w dziennej dawce. Obecność innych składników, takich jak bioflawonoidy cytrusowe zwiększa przyswajalność witaminy C i uzupełnia jej działanie. A brak konserwantów czy wypełniaczy wyklucza negatywny wpływ preparatu na organizm. Dzięki temu zarówno witamina C, jak i inne suplementy diety marki Cheers to produkty najwyższej jakości, zapewniające skuteczną i bezpieczną suplementację, profilaktykę niedoboru witaminy C oraz doskonale wpisujące się w trend clean label.

Joanna Kaźmierczak Autor

Certyfikowany ekspert żywienia i ketozy. Zwolenniczka zdrowego stylu życia i zdrowej diety, propagatorka trendu clean label, praktyk diety ketogenicznej i postu przerywanego. W pracy i życiu prywatnym stawia na brak kompromisów – sięga wyłącznie po produkty i suplementy diety najwyższej jakości.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Twój koszyk
0