Zioła na serce i układ krążenia

Zioła od wieków stosowane są jako naturalny sposób leczenia wszelkich dolegliwości zdrowotnych. W przypadku serca i układu krążenia, zioła mogą okazać się bardzo skutecznymi środkami wspomagającymi. W tym artykule dowiesz się, jakie zioła mogą pomóc w wzmocnieniu serca, poprawie krążenia oraz obniżeniu ciśnienia krwi.

Zioła na serce

Serce jest niezwykle ważnym narządem w naszym organizmie, dlatego dbanie o jego kondycję jest kluczowe. W przypadku problemów z sercem, zioła mogą okazać się skutecznym wsparciem. Istnieje wiele ziół, które wzmacniają serce i poprawiają jego funkcjonowanie.

Jednym z takich ziół jest głóg. Głóg jest znany ze swoich właściwości poprawiających krążenie. Jego składniki aktywne, takie jak glikozydy nasercowe, działają na mięsień sercowy, zwiększając jego siłę skurczu. Regularne stosowanie preparatów z głogu może zatem przyczynić się do wzmocnienia serca i profilaktyki schorzeń układu sercowo-naczyniowego.

Warto również stosować miłorząb japoński, który zawiera flawonoidy, mogące pomóc w poprawie krążenia krwi poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych i zmniejszenie ryzyka tworzenia się skrzepów. Miłorząb wpływa nie tylko na układ krwionośny, żylny, ale ma również działanie przeciwzapalne.

Ziołowy lek na chorobę wieńcową

Zioła na serce i układ krążeniaChoroba wieńcowa jest jedną z najczęstszych przyczyn problemów ze sercem. W przypadku tej choroby, zioła mogą być bardzo pomocne. Jednym z nich jest naparstnica. Naparstnica ma właściwości rozkurczowe na naczynia krwionośne, co przyczynia się do poprawy przepływu krwi w tętnicach wieńcowych. Regularne stosowanie naparstnicy może przyczynić się do poprawy stanu zdrowia osób cierpiących zarówno na chorobę wieńcową jak i choroby układu krążenia.

Inną bardzo poważną chorobą jest niewydolność serca, które wymaga specjalistycznego leczenia. Jednak zioła mogą być skutecznym uzupełnieniem terapii. Jednym z ziół, które mogą pomóc w przypadku niewydolności serca, jest konwalia. Surowiec poprawia ukrwienie, działa uspokajająco na mięsień sercowy, wzmacnia go i usprawnia jego pracę. Zalecany w łagodnych zaburzeniach rytmu serca, wadach serca (zwłaszcza zwężenie zastawki). Dzięki konwalii, osoby z niewydolnością serca mogą odczuć poprawę swojego samopoczucia.

Zioła na układ krążenia

Poprawa funkcjonowania serca nie jest jedynym aspektem, na który przyczyniają się zioła. Również układ krążenia może czerpać korzyści z ich stosowania. Istnieje kilka ziół, które mogą być szczególnie korzystne dla układu krążenia.

Głóg – zioło wspomagające krążenie

Głóg jest ziołem, które od wieków stosowane jest w celu wspierania układu krążenia. Głóg ma właściwości obniżające ciśnienie krwi oraz poprawiające przepływ krwi w naczyniach wieńcowych. Regularne stosowanie nalewek z głogu może przyczynić się do poprawy zdrowia układu krążenia.

Naparstnica – skuteczne zioło na nadciśnienie

Nadciśnienie to kolejne częste schorzenie, które może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Dobrą alternatywą dla tradycyjnych leków „na ciśnienie” może być zioło o nazwie naparstnica. Naparstnica ma działanie rozkurczowe na naczynia krwionośne, co przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi.

Konwalia – naturalny lek na choroby krwionośne

Choroby krwionośne mogą być przyczyną wielu problemów ze zdrowiem. Jednym z ziół, które może pomóc w przypadku tych schorzeń, jest konwalia. Konwalia działa na naczynia krwionośne, poprawiając ich stan i funkcjonowanie. Regularne stosowanie konwalii może przyczynić się do poprawy zdrowia układu krążenia.

Dodatkowo warto stosować zioła pomocnicze takie jak:

 

Jakie zioła mają działanie uspokajające na serce?

Oprócz wspomagania pracy serca i układu krążenia, niektóre zioła mają również działanie uspokajające na serce. Mogą one pomóc w redukcji stresu i poprawie samopoczucia.

 

Należy pamiętać, że zioła i preparaty ziołowe nie zastępują konwencjonalnego leczenia medycznego. Przed rozpoczęciem przyjmowania jakichkolwiek ziół lub suplementów zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, zwłaszcza jeśli masz już istniejące problemy z sercem lub przyjmujesz inne leki.

 

Przeczytaj również: Co jeść, aby obniżyć kortyzol?

 

Twój koszyk
0