Witaminy dla dorosłych, uczących się i pracujących umysłowo

witaminy dla dorosłychJuż od najmłodszych lat stale się uczymy, nabywamy nowe umiejętności. Spędzamy wiele lat w szkolnej ławce, wielu z nas decyduje się na studia. Nierzadko potem wykonujemy pracę umysłową, która wymaga od nas koncentracji i nienagannej pamięci. Ponadto każdy z nas narażony jest na stres czy doświadcza okazyjnych lub stałych kłopotów ze snem – a to wymaga ciągłego wspierania układu nerwowego.

Doskonałe efekty przynosi aktywność fizyczna, techniki relaksacyjne, a także dostarczanie niezbędnych dla funkcjonowania układu nerwowego kompletu witamin i minerałów.

Dieta dla zdrowego mózgu

Multiwitamina – witaminy i mineraływyjątkowy zestaw aż 12 witamin i ekstraktów z ziół takich jak czerwony żeń-szeń, ashwagandha czy różeniec górski, a także zestaw minerałów niezbędnych do regeneracji. Dodatek w postaci GABA pozwala na lepszy sen i wspomaga procesy regeneracyjne.Multiwitamina – witaminy i minerałyZOBACZ W SKLEPIENasz układ nerwowy potrzebuje odpowiednio skomponowanej diety, co zapewni doskonałą pamięć i koncentrację, zapobiegnie rozwojowi anemii megaloblastycznej prowadzącej do poważnych zaburzeń neurologicznych, ograniczy rozwój chorób neurodegeneracyjnych oraz zredukuje stres.

Nasz mózg potrzebuje przede wszystkim kwasów omega 3, które są dominującym budulcem tkanki mózgowej. Tych cennych kwasów tłuszczowych dostarczymy z rybami, olejami roślinnymi, orzechami czy awokado. Mózg potrzebuje także witamin z grupy B – a zwłaszcza witaminy B9 i B12. Obie te witaminy występują w mięsie i podrobach, a witaminę B9 znaleźć można także w orzechach, zielonych liściach warzyw czy produktach zbożowych.

Układ nerwowy wspomożemy także odpowiednimi dawkami potasu, magnezu, żelaza, cynku czy selenu, witaminy C i D. Dieta dla zdrowego układu nerwowego powinna zatem bazować na naturalnych i zróżnicowanych produktach. Wtedy znajdziemy w niej pełny zestaw witamin i minerałów, które odżywią nasz mózg. Jeśli jednak jesteśmy stale narażeni na stres lub wykonujemy intensywną pracę umysłową, potrzebujemy znacznie więcej składników odżywczych – i wtedy pomocne okazują się być suplementy.

Witaminy dla dorosłych – tabletki dla koncentracji i redukcji stresu

Osoby muszące podołać wyzwaniom umysłowym bardzo często sięgają po preparaty wspomagające pracę mózgu. Najgorszym wyborem są energetyki, które co prawda chwilowo zwiększają zdolność koncentracji i dodają witalności, jednak ich regularne stosowanie nie jest możliwe. Nasz mózg potrzebuje ciągłego wsparcia – a takie zapewnią odpowiednie suplementy diety. Należy jednak zwrócić uwagę na ich skład i jakość.

Multiwitamina Day & Night marki Cheers to doskonały przykład kompletu witamin i minerałów wspomagających pracę mózgu. Preparat ten zawiera m.in. witaminy z grupy B, witaminę C i D, magnez, żelazo, cynk, selen czy jod. Te witaminy dla dorosłych zawierają coś jeszcze – aminokwas GABA zwiększający syntezę neuroprzekaźników i regulujący rytm snu oraz adaptogeny, które zwiększają wytrzymałość organizmu na stres. Z takim wsparciem podołasz każdemu wyzwaniu, przed jakim stanie Twój mózg. To idealne witaminy dla seniora, a także dla osób młodych.

Joanna Kaźmierczak Autor

Certyfikowany ekspert żywienia i ketozy. Zwolenniczka zdrowego stylu życia i zdrowej diety, propagatorka trendu clean label, praktyk diety ketogenicznej i postu przerywanego. W pracy i życiu prywatnym stawia na brak kompromisów – sięga wyłącznie po produkty i suplementy diety najwyższej jakości.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Twój koszyk
0