Zagęszczanie włosów – czy można zamaskować nadmierne wypadanie włosów?

nadmierne wypadanie włosówProblemy z nadmiernym wypadaniem włosów mogą mieć rozmaite przyczyny – i mogą objawiać się na wiele sposobów. Niekiedy zauważymy jedynie okresowe problemy z włosami, innym razem włosy wypadają stale, przez dłuższy czas. Są osoby, które doświadczają nagłej utraty włosów, u innych fryzura przerzedza się stopniowo. Bez względu na przyczynę wypadania włosów, każda osoba dotknięta tym problemem stara się zapobiec pogorszeniu stanu fryzury i nie doprowadzić do wyłysienia. Czy istnieje metoda umożliwiająca powstrzymanie łysienia lub zamaskowanie przerzedzeń na głowie?

Nadmierne wypadanie włosów – czy można je powstrzymać?

Hair FormulaWyjątkowa kompozycja składników, niezbędnych dla wspaniałej kondycji włosów, w tym kwas fosfatydowy, wspierający wzrost włosów.Hair Formula na wzmocnienie i porost włosówZOBACZ W SKLEPIEWłosy są strukturami wrażliwymi na działanie czynników środowiskowych, a także niedobory pokarmowe czy problemy zdrowotne. Coraz częściej doświadczamy zatem problemów z włosami – ich przesuszeniem i łamliwością, nadmiernym wypadaniem, a nawet łysieniem. Metoda leczenia łysienia ściśle uwarunkowana jest typem łysienia – niekiedy wymagane jest leczenie farmakologiczne, obejmujące leki stosowane doustnie i miejscowo. Jednak bez względu na przyczynę łysienia, można wzmocnić cebulki włosowe i zminimalizować nadmierną utratę włosów. A w oczekiwaniu na efekty leczenia – co może potrwać minimum kilka miesięcy – można maskować przerzedzenie fryzury.

Jeśli dotyka Cię problem nadmiernego wypadania włosów – nigdy nie rezygnuj z odżywiania włosów od wewnątrz. Odpowiednia dieta i suplementacja to podstawa wzmacniania włosów. Nasze włosy potrzebują zwłaszcza witaminy C, witaminy D, witamin z grupy B, magnezu, żelaza, cynku, selenu czy jodu. W sytuacji osłabienia włosów powinniśmy zadbać także o wysoką podaż kwasów omega 3, białka oraz antyoksydantów. W diecie nie powinno zabraknąć zatem ryb, mięs, nabiału, orzechów, warzyw i owoców, olejów roślinnych oraz produktów pełnoziarnistych. A taką zbilansowaną dietę dobrze jest uzupełnić o suplementy diety.

Chcesz przyspieszyć porost włosów lub ograniczyć nadmierne wypadanie włosów? Witaminy i minerały w tabletkach to skuteczne rozwiązanie odżywiające mieszki włosowe. A sprawnie funkcjonujące mieszki włosowe to zdrowe i mocne włosy. Tabletki na wypadanie włosów powinny dostarczyć najważniejszych związków odżywczych – biotyny, selenu i cynku, a także krzemionki. Mile widziane są także ekstrakty ziołowe – takie wzbogacenie składu suplementu diety na włosy zapewnia pobudzenie krążenia w skórze głowy i dotlenienie mieszków włosowych. W ten sposób zapewniamy włosom kompleksowe wsparcie. A co, jeśli włosy osłabione są na tyle, że nasza fryzura przerzedziła się w zauważalny sposób? Jak zamaskować łysienie?

Nadmierne wypadanie włosów – jak je zamaskować?

Odżywianie mieszków włosowych to doskonały sposób na wypadanie włosów – dieta, suplementy oraz ampułki do włosów i wcierki ziołowe mogą ograniczyć nadmierne osłabienie włosów. Jednak na efekty takiej terapii trzeba czekać minimum kilka miesięcy. A osoby dotknięte przerzedzeniem fryzury nie chcą codziennie odczuwać skrępowania i czekać na powrót fryzury do dawnej świetności.

Istnieje kilka metod zagęszczania włosów. Najbardziej inwazyjną – a zarazem związaną z największymi nakładami finansowymi – jest metoda przeszczepienia włosów. Jest to rozwiązanie dla osób, które posiadają wystarczającą ilość włosów, aby wykonać z nich przeszczep. Z racji inwazyjności metody i przeciwwskazań nie każdy może zdecydować się na takie rozwiązanie. Inną metodą zagęszczania jest optyczne zagęszczanie włosów. W tym celu wykorzystać można włókna zagęszczające do włosów. Wystarczy zaaplikować preparat równomiernie na włosy, a włókienka keratynowe o mikro średnicy łączą się ze strukturą włosa, prowadząc do jego pogrubienia. W ten sposób aż do następnego mycia głowy możemy cieszyć się zagęszczoną fryzurą i korzystać z takiej metody zagęszczania zawsze wtedy, gdy tego potrzebujemy.

Joanna Kaźmierczak Autor

Certyfikowany ekspert żywienia i ketozy. Zwolenniczka zdrowego stylu życia i zdrowej diety, propagatorka trendu clean label, praktyk diety ketogenicznej i postu przerywanego. W pracy i życiu prywatnym stawia na brak kompromisów – sięga wyłącznie po produkty i suplementy diety najwyższej jakości.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Twój koszyk
0