Wypadają Ci włosy? Oto kompletny program wzmacniający włosy!

wypadanie włosówWypadanie włosów to problem trychologiczny dotykający coraz większej liczby osób. Warto mieć jednak na uwadze, że nie zawsze znalezienie kilkudziesięciu włosów na szczotce czy w wannie oznacza wstęp do nadmiernej utraty włosów i łysienia. Zanim zaczniemy w panice poszukiwać sposobów na wzmocnienie włosów, musimy mieć pewność, że naprawdę dotyczy nas problem nadmiernego wypadania włosów. Dopiero wtedy można rozpocząć kompleksową kurację wzmacniającą, uwzględniającą odpowiednią pielęgnację, dietę i witaminy na włosy w tabletkach.

Czy wypada Ci zbyt dużo włosów?

Hair FormulaWyjątkowa kompozycja składników, niezbędnych dla wspaniałej kondycji włosów, w tym kwas fosfatydowy, wspierający wzrost włosów.Hair Formula na wzmocnienie i porost włosówZOBACZ W SKLEPIECykl życia włosa trwa kilka lat i polega na jego stopniowym wydłużaniu, a następnie osłabieniu mieszka włosowego i wypadaniu włosa. Na jego miejsce wyrasta nowy włos. Taki cykl nie odbywa się synchronicznie, zatem włosy na głowie znajdują się na różnych jego etapach. Fizjologiczne wypadanie włosów dotyczy jedynie kilku % włosów na głowie. Dziennie może wypadać od 100 do 150 włosów – taka ilość mieści się w normie.

Niekiedy możemy zauważyć wypadanie większych ilości włosów, ale nie oznacza to anomalii. Jeśli bowiem myjemy włosy co kilka dni czy poddajemy je rzadko szczotkowaniu – wtedy włosy będą wypadać „hurtowo” podczas wykonywania tych czynności. W ten sposób po myciu włosów zauważymy w odpływie wanny więcej włosów, ale będą to włosy obumarłe na przestrzeni kilku dni. Dopiero, gdy włosy wypadają nam w nadmiarze codziennie – mamy powód do niepokoju i możemy zacząć zastanawiać się co na wypadające włosy warto zastosować.

Zacznij od wizyty u trychologa

Każdy przypadek nadmiernego wypadania włosów powinien być skonsultowany z trychologiem, czyli specjalistą od włosów i skóry głowy. Zapewne wykona on szczegółowe badanie włosów, a także zleci wykonanie badań laboratoryjnych. Po postawieniu diagnozy trycholog zaproponuje właściwą terapię. Niekiedy konieczne może być zastosowanie doustnych leków hormonalnych czy przeciwzapalnych, a także leków stosowanych miejscowo na skórę głowy. Taka terapia może trwać od kilku do nawet kilkunastu miesięcy i bardzo często przynosi zadowalające efekty.

Bez względu na przyczynę łysienia i zalecone leczenie, warto zadbać o wzmocnienie włosów dietą i suplementami, a także odpowiednimi kosmetykami do włosów. W ten sposób wzmocnisz także zniszczone paznokcie. Kuracja wzmacniająca ograniczy nadmierne wypadanie włosów i przyspieszy ich porost.

Coś na porost włosów, czyli zdrowie i uroda na talerzu

Włosy i paznokcie potrzebują stałego odżywiania ich witaminami, minerałami, kwasami omega 3, białkiem czy antyoksydantami. Dieta dla zdrowych włosów jest zatem dietą zbilansowaną, zróżnicowaną i bazującą na naturalnych produktach. Unikaj zatem fast foodów, słodyczy i żywności przetworzonej. Nie zapominaj natomiast o rybach, orzechach, mięsach, olejach roślinnych, warzywach i owocach. Pij wodę mineralną i napary ziołowe. Dietę możesz uzupełnić suplementem diety – witaminy na włosy dostarczą kompletu związków odżywczych, dzięki czemu zyskasz mocne włosy i twarde paznokcie. Takie zdrowe nawyki żywieniowe to konieczność – a zdrową dietę i suplementację warto wprowadzić na stałe i kontynuować także w ramach profilaktyki dalszych problemów z włosami.

Masaż, szczotkowanie i kosmetyki wzmacniające włosy

Witaminy na włosy dostarczane są z dietą i suplementami, ale nie brakuje ich także w specjalistycznych kosmetykach do włosów osłabionych i wypadających w nadmiarze. Co na wypadające włosy idealnie sprawdzi się w codziennej pielęgnacji? Włosy oczyszczaj delikatnym szamponem ziołowym, a po umyciu włosów zastosuj odżywkę lub maskę. Włosy doskonale reagują na naturalne kosmetyki wykonane w olejów roślinnych, żółtka, owoców. Doskonałym sposobem pielęgnacji włosów jest stosowanie masaży skóry głowy i szczotkowania, a także aplikowania ampułek na włosy czy wcierek do włosów. Fundujemy w ten sposób swoim mieszkom włosowym najlepsze dotlenienie i odżywienie, a to przekłada się na szybszy wzrost włosów i ich wzmocnienie. Taką pielęgnację warto stosować co najmniej kilka miesięcy, choć oczywiście nie zaszkodzi wprowadzić ją na stałe. Jeśli zatem chcesz zastosować coś na porost włosów i ich wzmocnienie – postaw na dietę, suplementy i naturalną pielęgnację. Stosuj ją stale, a lśniące i mocne włosy oraz zdrowe i twarde paznokcie staną się głównymi atutami Twojego wyglądu.

Joanna Kaźmierczak Autor

Certyfikowany ekspert żywienia i ketozy. Zwolenniczka zdrowego stylu życia i zdrowej diety, propagatorka trendu clean label, praktyk diety ketogenicznej i postu przerywanego. W pracy i życiu prywatnym stawia na brak kompromisów – sięga wyłącznie po produkty i suplementy diety najwyższej jakości.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Twój koszyk
0